12 жовтня у приміщенні державного архіву області відкрито виставку архівних документів «Козацькому роду – нема переводу»

12 жовтня у приміщенні державного архіву області відкрито виставку архівних документів «Козацькому роду – нема переводу» до Дня захисника України та Дня Українського козацтва.
В експозиції виставки представлені архівні документи, що розповідають про існування на території Херсонщини Кам’янської та Олешківської Січей, демонструють козацькі пам’ятки на межі ХІХ-ХХ ст. та їх сучасний стан, відображають ставлення органів влади та місцевого самоврядування, громадських об’єднань до збереження історичної і культурної спадщини краю. Документи та фотодокументи із фондів особового походження поета, заслуженого діяча мистецтв України Миколи Братана, краєзнавця, почесного громадянина м. Херсона Євгена Горностаєва, фотохудожника, заслуженого діяча мистецтв України Василя Рилєєва розповідають про вшанування козацьких традицій на Херсонщині, встановлення українському козацтву пам’ятників, пам’ятних знаків на території Кам’янської Січі та острові Тягині. Також на виставці представлено документи про воїнів АТО, які поклали свої життя на захист України.
Виставку відкрив директор державного архіву області Віктор Лебідь. Представник управління культури Херсонської обласної державної адміністрації Світлана Бондаренко передала до державного архіву другий том видання «Хронологія мужності. 2014-2016», присвячений загиблим бійцям Херсонщини, які захищали державний суверенітет та територіальну цілісність України під час Антитерористичної операції. Фондоутворювач Василь Рилєєв передав на державне зберігання добірку власних фоторобіт про святкування на о. Тягині у червні 1992 року 500-річчя українського козацтва та участь у заході В’ячеслава Чорновола. Головний спеціаліст держархіву Ірина Лопушинська ознайомила студентів 4-го курсу Херсонського училища культури із документами виставки

Поширити запис:

Схожі записи