24 січня у приміщенні Державного архіву області відбулась серія екскурсій для студентів Херсонського музичного училища за виставкою архівних документів „Українська революція 1917 – 1921 рр.: документальні пам’ятки”

24 січня у приміщенні Державного архіву області відбулась серія екскурсій для студентів Херсонського музичного училища за виставкою архівних документів „Українська революція 1917 – 1921 рр.: документальні пам’ятки”.
Відвідувачі ознайомились з документами з фондів Державного архіву області, Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України та науково-довідкової бібліотеки Державного архіву області.
Студенти дізнались про хід визвольних змагань за незалежність України у 1917-1921 рр. Основана увага приділялась ознайомленню з текстами Універсалів Української Народної Республіки, законам та розпорядчим документам різних органів влади та місцевого самоврядування, також було показано етапи культурно-економічного розвитку Херсонщини, зокрема, відзначені відомі діячі національних змагань – А.Грабенко, В.Кедровський, І.Челюк, М.Чернявський. Документи, що презентовані на виставці, дали змогу відвідувачам ознайомитись з історію заснування курсів українознавста та діяльність українських просвітніх установ та театру.
Окремої уваги приділено документам стосовно подій, що передували підписанню Акту злуки УНР і ЗУНР 22 січня 1919 р. та його наслідків для України.
Студентів зацікавила можливість переглянути оригінали документів 1917 – 1921 рр. з фондів держархіву

Поширити запис:

Схожі записи