Відкрита документальна виставка, приурочена до 100-річчя запровадження державної служби в Україні

21 червня у приміщенні Державного архіву області за участю керівництва та працівників апарату обласної державної адміністрації, представників Міжрегіонального управління Нацдержслужби в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях, АР Крим та м. Севастополі, завідувача кафедри державного управління і місцевого самоврядування Херсонського національного технічного університету відкрита документальна виставка, приурочена до 100-річчя запровадження державної служби в Україні.
Захід присвячено висвітленню подій інституційного становлення державної служби, зокрема прийнятим у 1918 році, в добу Української Держави законам, які вперше в історії України на законодавчому рівні закріпили засади функціонування інституту державної служби та статусу державного службовця.
Експозиція виставки висвітлює ключові етапи становлення та розвитку на Херсонщині професійної державної служби європейського зразка, традиції української державної служби та досвід національного державного управління у процесі вдосконалення системи державного управління в Україні.
Для створення експозиції були використані відкриті архівні матеріали, оригінали документів Національного архівного фонду державного архіву області. Серед них – Грамота про встановлення Гетьманату в Україні та Закони про тимчасовий Державний устрій України; постанова Ради Міністрів Української Держави про видачу службовцям державних установ винагород на Різдво; Урочисті обітниці на вірність Українській Державі; обіжники, у тому числі Департаменту митних зборів Міністерства фінансів Української Держави щодо ухваленого Закону про урочисту обітницю урядовців на вірність Українській Державі; розпорядчі документи обласної державної адміністрації про запровадження Закону України «Про державну службу» та документи з особових справ її керівників

Поширити запис:

Схожі записи