22 листопада у приміщенні державного архіву Херсонської області відкрито виставку архівних документів «Трагічні голодні роки»

22 листопада у приміщенні державного архіву Херсонської області відкрито виставку архівних документів «Трагічні голодні роки», присвячену 85-м роковинам Голодомору 1932-1933 рр.
До уваги відвідувачів представлені копії актових записів про смерть від голоду, листівки, написані від руки, із закликами до опору колективізації. Також експонується листування з районними виконавчими комітетами, де основним лейтмотивом є збільшення виконання плану хлібозаготівель, впровадження кримінальної відповідальності за розкрадання державного майна та відмову від виселення за межі України. Виокремлено поодинокі спроби місцевого керівництва наполягати на збільшенні продовольчого постачання вимираючих сіл.
Експозиція доповнена документами, що висвітлюють події голодоморів 1921-1922 та 1946-1947 рр. на Херсонщині.
На відкритті виставки були присутні радник голови обласної державної адміністрації П.О.Гавриш та учні Херсонського академічного ліцею ім. О.В.Мішукова.

Також 22 листопада проведено екскурсії для студентів історико-юридичного факультету Херсонського державного університету та Херсонського музичного училища

Поширити запис:

Схожі записи