7 травня у приміщенні державного архіву Херсонської області відкрито виставку оригіналів документів Національного архівного фонду

7 травня у приміщенні державного архіву Херсонської області відкрито виставку оригіналів документів Національного архівного фонду, присвячену Дню пам’яті та примирення, Дню перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
В експозиції представлено, зокрема, документи Херсонської льотної школи, щоденники фронтовика Івана Виперайленка, підпільника Пилипа Комкова, примусово вигнаної до Німеччини Тетяни Набєгової. Пожовклі аркуші відтворюють щоденні події, переживання та емоції їх авторів. Окремо подано документи підпільних та партизанських організацій, що діяли на території Херсонщини, Героїв Радянського Союзу; періодична преса, агітаційні матеріали нацистської окупаційної влади та їх союзників. Вперше оприлюднено документи про початок святкування Перемоги у м. Херсоні ще 07 травня 1945 року.
Привернули увагу громадськості нові надходження архівних документів від Служби безпеки України в Херсонській області – контрольно-наглядові справи репресованих осіб, а також фільтраційні справи та трофейні картки військовополонених.
Виставку відвідали студенти Херсонського державного аграрного університету та Херсонського музичного училища

Поширити запис:

Схожі записи