Відкрито виставку до Дня пам’яті жертв голодоморів

21 листопада 2019 року у приміщенні державного архіву Херсонської області відкрито виставку архівних документів «Трагічні голодні роки», присвячену Дню пам’яті жертв голодоморів.

До уваги відвідувачів були представлені документи, що розповідають про перебіг подій у 1921-1922, 1932-1933 та 1946-1947 рр. на Херсонщині.

В експозиції презентовано законодавчу базу, розпорядчі документи місцевих органів влади, статистичні звіти про кількість померлих, листування місцевих сільськогосподарських підприємств з органами влади щодо збільшення норм харчування.

Окремо представлені копії актових записів про смерть від голоду, листівки, написані від руки, із закликами до опору колективізації. Також експонується листування з районними виконавчими комітетами, де основним лейтмотивом є збільшення виконання плану хлібозаготівель, впровадження кримінальної відповідальності за розкрадання державного майна та відмову від виселення за межі України. Виокремлено поодинокі спроби місцевого керівництва наполягати на збільшенні продовольчого постачання вимираючих сіл.

На відкритті виставки були присутні учні Херсонського музичного училища

Поширити запис:

Схожі записи