Заходи архівних установ до Дня пам’яті та примирення

До Дня пам’яті та примирення, 75-річчя перемоги над нацизмом у Другій світовій війні архівними установами області організовано ряд заходів. Так, державним архівом області підготовлено онлайн виставку найбільш характерних для розкриття теми архівних документів, на якій презентовано, як вже відомі широкому загалу документи, так і виявлені у фондах архіву останнім часом, що публікуються вперше. Зокрема, представлені Акт про воєнну капітуляцію нацистської Німеччини, підписаний в Берліні, виступи керівників держав – членів антигітлерівської коаліції щодо переможного завершення війни в Європі, Указ Президії Верховної Ради СРСР про оголошення 9 травня святом перемоги, повідомлення та пояснення факту стрілянини у м. Херсоні напередодні Дня перемоги, викликаної попереднім підписанням у м. Реймсі угоди про капітуляцію німецьких сухопутних, військово-морських і військово-повітряних сил у Європі.
Переглянути виставку можна за посиланням: https://kherson.archives.gov.ua/informaczijna-diyalnist/dokumentalni-vystavky-on-line/75-richchya-peremogy-nad-naczyzmom-u-drugij-svitovij-vijni/.

 

У Білозерському районному музеї відкрито документальну виставку, підготовлену архівним відділом районної державної адміністрації.

 

Архівним сектором Нововоронцовської районної державної адміністрації та районним краєзнавчим музеєм підготовлено публікацію “Жінки у Другій світовій. життя і долі” в районній газеті “Вісті”: https://vistinov.com.ua/index.php/suspilstvo/1801-zhinki-u-drugij-svitovij-zhittya-i-doli-do-75-richchya-peremogi-nad-natsizmom-u-drugij-svitovij-vijni

Поширити запис:

Схожі записи