Міжнародний тиждень архівів

З 08 по 14 червня триває Міжнародний тиждень архівів. Цього року він проходить під гаслом «Розширення можливості поінформованості суспільства». Не стоїть осторонь від процесів інформатизації галузі і державний архів Херсонської області.

Нагадаємо, що архівом завершено науковий проект за програмою «Архівні зібрання України» з анотування описів справ фондів державного архіву області. Видано друком останній том – спеціальний довідник «Державний архів Херсонської області. Фонди органів та організацій Компартії України та ЛКСМУ в Херсонській області : анотований реєстр описів». Усі 5 томів видання розміщено на вебсайті архіву. Загалом на сайті представлено 25 видань архіву: https://kherson.archives.gov.ua/informaczijna-diyalnist/publikacziyi-na-sajti/.

Минулого року в архіві започатковано проект з оцифрування та оприлюднення описів фондів, нині 512 розміщено у відкритому доступі: https://kherson.archives.gov.ua/fondy-ta-dovidkovyj-aparat/opysy/. Розпочато оприлюднення найбільш затребуваних документів Національного архівного фонду – метричних книг, зокрема, Херсонського рабину. Розміщено 568 документів у 36 виставках онлайн: https://kherson.archives.gov.ua/informaczijna-diyalnist/dokumentalni-vystavky-on-line/. Представлено мартиролог репресованих осіб за архівно-слідчими справами, що надійшли до архіву від Управління Служби безпеки України: https://kherson.archives.gov.ua/fondy-ta-dovidkovyj-aparat/martyrolog-represovanyh-osib/.

За кошти державної програми з інформатизації державним архівом області придбано книжковий сканер, що забезпечило суттєве зростання показників з оцифровування документів.

Відповідно до програми розвитку інформаційного простору Херсонської області на 2017 ­– 2020 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 23 грудня 2016 року № 302 (із змінами, внесеними рішенням обласної ради від 28 лютого 2020 року № 1570 «Про внесення змін до деяких регіональних програм») окремим заходом передбачено забезпечення оцифрування архівних документів шляхом придбання книжкового (планетарного) сканера для державного архіву області та облаштування серверної кімнати із загальним обсягом фінансування на поточний рік 1 906 тис. грн.

Поширити запис:

Схожі записи