Херсонщина, як складова частина України, брала безпосередню участь у боротьбі за незалежність України.

 

Представлені документи із фондів державного архіву області відображають події Української революції 1917–1921 років та українського державотворення на Херсонщині, підтримку Української Народної Республіки та її розпорядчих органів (Шляхами державотворення України )

 

З Українською революцією 1917–1921 років тісно пов’язане ім’я херсонця Володимира Івановича Кедровського (1890–1970) – українського державного, політичного і військового діяча  ( Володимир Іванович Кедровский )

На Херсонщині народився визначний український драматург, представник Розстріляного Відродження Микола Гурович Куліш (1892–1937) ( Микола Гурович Куліш ).

 

Провісником проголошення незалежності 30 років тому був Народний Рух України за перебудову, що починаючи від свого заснування у 1989 році завойовував дедалі більшу прихильність мешканців практично всіх областей. (Народний Рух України)

 

 

Ідеологічні та суспільно-політичні зміни, що відбулися в Україні на межі 80–90-х років ХХ ст., були якісно новим явищем як в українській історії так і в усьому радянському суспільстві, та призвели, у кінцевому результаті, до становлення незалежної держави України (30-річчя прийняття Декларації про державний суверенітет України)

 

 

 

 

Прийняття Акту проголошення незалежності України та утворення самостійної української держави, денонсація союзного договору, підтвердження Акту проголошення незалежності на Всеукраїнському референдуми 1 грудня 1991 р. відображено в документах органів місцевого самоврядування Херсонщини До Дня незалежності України

 

 

У 1992 році почала формуватися система державних органів України. Виконавчу владу на місцях здійснювали обласні та районні державні адміністрації, очолювані Представниками Президента. У 1993 році прийнято першу редакцію Закону України «Про державну службу». Документи з фондів державного архіву області, що відображають ці процеси на Херсонщині, представлені на виставці  Державна служба.

Важливим етапом сучасного українського державотворення став новітній Конституційний процес. Архівні документи та газетні публікації відтворюють основні принципи, проблеми та специфіку прийняття 28 червня 1996 р. Основного Закону України. 

 

 

 

 

 

Громадяни України восени 2004 р. та у листопаді 2013 р. – лютому 2014 р. постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини ігромадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору. Документи відображають події Революції Гідності у Херсоні.

 

 

 

В пам’ять захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, пропонується добірка фотодокументів з проведених в м. Херсоні 24 серпня 2017 р. змагань “Ігри Героївˮ та окремих світлин, переданих на зберігання учасником АТО (25-й окремий мотопіхотний батальйон “Київська Русьˮ) Анатолієм Веденком.

 

Виставка до 30-річчя незалежності України про події, здобутки в історії краю, відзначення знаменних дат за цей час; представників Херсонщини, що боролися за державу на Сході України. Представлено переважно фотодокументи з фондів державного архіву області, архівних відділів Голопристанської, Каховської, Новокаховської, Херсонської міських рад, Бериславської (Велика Олександрівка, Високопілля), Каховської (Верхній Рогачик, Горностаївка) та Херсонської (Білозерка, Олешки) районних державних адміністрацій.

 

 

Поширити запис: