Робочий візит делегації науковців та архівістів Республіки Казахстан

30 вересня 2021 року до державного архіву Херсонської області прибула з робочим візитом делегація науковців та архівістів Республіки Казахстан у складі Коновалова Сергія – радника-посланника Посольства Республіки Казахстан, Жилисбаєвої Марзії – заступника директора Центрального державного архіву Республіки Казахстан, Мушкенової Сауле – заступника директора республіканської державної установи «Національний архів Республіки Казахстан», Жанбосинової Альбіни – доктора історичних наук, професора Євразійського національного університету ім. Л.Гумільова. Мета візиту – обмін досвідом в організації роботи архівних установ, виявлення відомостей та дослідження архівно-слідчих справ осіб-спецпереселенців казахської національності, які були репресовані на Херсонщині у 30-х роках минулого століття.

У ході зустрічі директор державного архіву Херсонської області Лопушинська Ірина ознайомила казахських колег зі складом документів Національного архівного фонду державного архіву Херсонської області та презентувала архівні документами, зокрема з історії розвитку бавовництва на Херсонщині у 30–40 роки ХХ століття, примусового переселення мешканців середньоазіатських республік до Херсонської області, де було створено бавовнорадгоспи у Голопристанському, Каховському, Скадовському районах.

Члени делегації з Республіки Казахстан поінформували про наміри реалізації спільних з українською стороною проектів з дослідження та популяризації маловідомих архівних документів з історії життя казахів на Україні, їх репресії та запропонували державному архіву Херсонської області долучитися до цієї роботи. Проектом передбачено виявлення, вивчення документів означеної тематики, виготовлення та передача їх електронних копій для подальшого дослідження та оприлюднення, проведення спільних наукових заходів.

Колеги-архівісти працюватимуть у читальному залі державного архіву області до 02 жовтня.

Поширити запис:

Схожі записи