9 березня Україна і світ відзначатиме 210 річницю від дня народження генія українського народу, поета, художника, громадського діяча Тараса Григоровича Шевченка. Його пророчі слова надихали і надихають до боротьби за незалежність не одне покоління українців. Його вплив за формування нашої національної свідомості відчутний і сьогодні. Навіть у роки радянського нівелювання національних особливостей, неможливо було приховати любов українців до свого кобзаря. Це чітко прослідковується за документами державного архіву.
У 1964 році Херсонщина широко відзначила 150-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка.
До вашої уваги пропонуються: План заходів обласного управління культури та Звіт про відзначення ювілею з дня народження Т.Г.Шевченка, який за підписом голови Херсонського обласного виконкому М.Д.Кобака був надісланий заступнику голови Ради Міністрів УРСР П.Т.Троньку
Портрет Т.Г.Шевченка із колекції краєзнавця Є.В.Горностаєва:
Наказ Станіславського волосного виконкому від 06 листопада 1922 року, де вказано про урочисте відкриття пам’ятника Т.Г.Шевченку:
У протоколі засідання президії Каховського райвиконкому від 03 березня 1939 року вказано, що на прохання педагогічного колективу Новомаячківської школи № 1 на честь 125-річчя від дні народження Т.Г.Шевченка цій школі присвоєно ім’я Т.Г.Шевченка:
Програма заходу, присвяченого Т.Г.Шевченку, який проводив Херсонський інститут народної освіти ім. Н.К.Крупської (нині Херсонський державний університет):
Рішення виконавчого комітету Херсонської міської ради депутатів трудящих від 10 березня 1961 року № 418 про присвоєння Херсонській школі-інтернату № 1 ім’я Т.Г.Шевченка та про присвоєння набережній міста Херсона ім’я Т.Шевченка:
28 квітня 1971 року був відкритий новий пам’ятник Т.Г. Шевченку. Офіційно це називалось реставрацією. Але фактично скульптор Іван Білокур, племінник Катерини Білокур, створив новий пам’ятник, який став відображенням українського духу міста
Рішення виконавчого комітету Херсонської міської ради депутатів трудящих від 12 травня 1971 року № 256 про затвердження акту державної комісії з прийняття в експлуатацію погруддя Т.Г.Шевченка по вул. Перекопській:
Публікації з «Наддніпрянської правди» за 1971 рік:
Розпорядження Херсонського міськвиконкому від 13 серпня 1996 року № 945р про прийняття до складу комунальної власності міста